top of page
textile-dyes.jpg

Jak powstają

Printy Nanas

Piękno ma różne oblicza. Może mieć wymiar namacalny lub nieuchwytny. Dla mnie pięknem jest natura sama w sobie.  Czerpie z niej inspirację dlatego sercem marki są  barwy przyrody zaklęte w tkaninie. Barwniki z roślin pochodzących z Indonezji nadają tkaninom ten jaskrawy kolor. Dla mnie to tkanina jest podstawą mody. Zależy mi żeby to ona miała znaczenie w moich projektach. Na każdy fragment materiału wzór nanoszony jest ręcznie, często kilkakrotnie by osiągnąć złożoność projektu i koloru, potem utrwalanie ogniem, schnięcie, gotowanie, chłodzenie i znowu schnięcie. Do tego dochodzi mieszanie barwników roślinnych, aby odwzorować dokładnie zamierzony efekt. Przy tworzeniu moich projektów ważna jest precyzja i dbałość o szczegóły, ale to też pasja do rzemiosła i kultywowanie tradycji oraz kultury lokalnych społeczności. 

Pasja

W świcie konsumpcjonizmu i zaawansowanej technologii to rzemieślnicy są ostatnimi, którzy dbają o jakość. Moje projekty są autentyczne i oryginalne, a praca doświadczonych ludzi, - pasjonatów rękodzielnictwa daje wyjątkowe efekty. Każda rzecz jaką oglądasz jest starannie zaprojektowana w Polsce, a wyprodukowana na Bali. Dzięki niezwykłej technice ręcznego farbowania tkanin, magia tej wyspy płynie w każdej nitce moich produktów. Inspiracji do tworzenia printów szukam na lokalnych bazarach, w sklepach vintage, gdzie podglądam rodzimych mieszkańców, a wszystko to dzieje się podczas moich podróży, które odgrywają kluczową rolę w procesie projektowych. W ten sposób dostarczam Tobie wyjątkowy produkt, sama dopasuj go do osobistego stylu i spraw, aby stał się osnową Twojej niepowtarzalnej stylizacji.  

20210807_145520.jpg

Precyzja
 

Stworzenie ekranów za pomocą których farbowane są tkaniny to bardzo trudny proces. Wymaga precyzji i dokładności. Osoba tworząca ekrany przerysowuje wzór ręcznie, powiela go i skaluje, tak aby dopasować go do ekranów, stołu i rozmiaru sukienek. To artysta, który przenosi dzieło na tkaninę. Tyle ile kolorów ma wzór tyle ekranów musi powstać i tyle razy zadrukowuje się materiał.  Wybór farbiarni był długi, ale zależało mi na  jak najwyższej jakości, zarówno materiału jak i wykonania projektów. Farbujemy na Bali, w rodzimej farbiarni z wieloletnim doświadczeniem.  Szwalnia i farbiarnia jest dla mnie bardzo ważnym etapem tworzenia, dlatego regularnie sprawdzam zarówno etyczności jej działania jak i warunki pracy w niej panujące.  Wspieranie lokalnych zasobów, talentów i tradycji jest jedną z moich kluczowych wartości.

utilRequest (96).jpg
4-min.jpg
utilRequest (38).jpg

Tradycja

Farbowanie metodą, którą wykorzystuje do barwienia tkanin ma długoletnią tradycję. Tak ozdabiano  tkaniny już w X w.  Metoda ta pochodzi z Japonii, a pierwsze powstawały barwne kimona.  Dzisiaj w swoich projektach powracam do rzemiosła, dziedzictwa mody. Powracam do tradycji i  szacunku do tkaniny. 

bottom of page